„KAŻDY PRZEDSZKOLAK DOBRZE WIE JAK KULTURALNIE ZACHOWAĆ SIĘ”

Kategoria:

Drodzy Rodzice dziękujemy za przesłane zdjęcia. Jesteśmy pełne podziwu, że tak ciekawie, mądrze i wesoło potraficie bawić się wspólnie ze swoimi dziećmi.
Proponowane przez nas zabawy nie zastąpią kontaktu i zabaw w grupie przedszkolnej, ale na pewno umilą Wam czas spędzony razem. Serdecznie podziękowania kierujemy w szczególności do Rodziców za zaangażowanie, za poświęcony czas, za przesłanie nam zdjęć prac dzieci. Dzięki temu inne przedszkolaki mają możliwość zobaczenia swoich kolegów i koleżanek z grupy w trakcie pracy.

A to propozycje jak spędzić przyszły tydzień.
„KAŻDY PRZEDSZKOLAK DOBRZE WIE JAK KULTURALNIE ZACHOWAĆ SIĘ”
Nawyki stylu bycia kształtują się już od najmłodszych lat. Pewne postawy nabyte w dzieciństwie pozostaną na dalsze lata życia, dlatego każdy człowiek powinien wiedzieć jak się zachować w różnych sytuacjach: w kinie, w teatrze, na przyjęciu itp. Zasady dobrego wychowania obowiązują zawsze i wszędzie i po prostu trzeba je znać. „Króliczki” świetnie znają trzy czarodziejskie słowa. Myślę, że warto je przypomnieć:
proszę, dziękuję, przepraszam.
Nauczymy się rymowanki:
Kocham, lubię, szanuję,
mówię: "proszę"; "przepraszam" ; "dziękuję; dzień dobry; do widzenia;-
magicznymi słowami świat zmieniam.

Fajna piosenka i filmik z serii „Świat Lolo”
https://www.youtube.com/watch?v=DL6eWrZAizQ

Mamo, Tato proszę przygotujcie kolorowy papier, odrysujcie trzy różnej wielkości i różnego koloru kółka, np.: czerwone, żółte, niebieskie. Proszę przeczytajcie zagadki dla swojego dziecka, za każdą prawidłowo rozwiązaną zagadkę dziecko otrzymuje nagrodę - kartkę z odrysowanym kółkiem.
Wietrzyk porwał mój kapelusz,
biegnę za nim, już go chwytam,
ale wietrzyk powiał znowu,
a kapelusz dalej zmyka...
Pobiegł Tomek co sił w nogach,
z wiatrem wcale nie był w zmowie.
Zręcznie złapał mój kapelusz.
Już go niesie. Co mu powiem?
„ dziękuję”
Obiad dziś jest bardzo smaczny,
bo jem ulubiony groszek.
Mam ochotę zjeść go więcej,
więc do mamy mówię...
„ proszę”

Bartek w biegu trącił Jankę,
bo chciał bardzo złapać Zdzisia.
Janka była obrażona
i na Bartka i na Zdzisia.
Bartek jednak się zatrzymał:
- Nie płacz Janku, wina nasza!
Ja za Zdzisia i za siebie
bardzo, bardzo cię...
„ przepraszam”
Zagadki rozwiązane Brawo!
Kółka dziecko wycina samodzielnie, określa wielkość, tworzy kompozycje, dorysowuje, wycina i co tylko wyobraźnia podpowie, żeby było miło i przyjemnie. Oczywiście czekamy na wasze zdjęcia. A może Mama i Tata też spróbują wykonać kółkowy obraz… Życzymy wszystkim wesołej zabawy i pomysłowości.

,,JEŻELI CI WESOŁO” Marty Bogdanowicz

Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się Uśmiechnij się do wszystkich i zaklaszcz w ręce swe.
Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się To podnieś brwi do góry i dotknij czoło swe.
Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się To otwórz teraz usta i zamknij oczy swe.
Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się To pokaż najpierw język, a potem zęby swe.
Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się Nabierz w usta powietrza i klep policzki swe.
Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się Uśmiechnij się do wszystkich i zaklaszcz w ręce swe.
https://www.youtube.com/watch?v=T5UoFi8JszM
Prosimy nauczcie się piosenki, wspólnie ją zatańczymy i zaśpiewamy gdy znowu się spotkamy. Spróbujcie ruchem zilustrować słowa piosenki. Może znajdziecie, a na pewno znajdziecie w domu pojemniki, najlepsze plastykowe po jogurcie pitnym lub po wodzie. Dzieci wsypują do czystej butelki dowolne ziarna, kamyki, zakręcają butelką. Ozdabiają różnymi wyciętymi kawałkami papieru lub flamastrami rysują różne wzory i grzechotka gotowa. Teraz rytmicznie potrząsamy i z piosenką się bawimy. Pochwalcie się swoimi grzechotkami.
Zachęcam do zabaw w wysłuchiwanie głosek w słowach ( np. co słyszysz na początku, na końcu, w środku w wyrazie: „dom”, „wesoło”, „zabawa”).
Wykorzystujcie gry planszowe, które mają ogromny wpływ na nasz umysł (m.in.
pomagają w skupieniu uwagi, mobilizują do większej koncentracji, rozwijają zdolność logicznego myślenia, uczą jak wygrywać i przegrywać z godnością i najważniejsze są wspaniałym sposobem na ciekawe spotkania z najbliższymi).

Ruch to zdrowie, pamiętajcie o codziennej dawce ruchu, jeśli jest to możliwe niech to będą zabawy na świeżym powietrzu.
Kochani Rodzice, drogie Przedszkolaki bawcie się dobrze - do szybkiego zobaczenia w przedszkolu.