Wiosna idzie..

Kategoria:

Drodzy rodzice. Wiosna idzie wielkimi krokami więc mamy dla Was wiosenne propozycje do zabawy w domu.

  • Zabawa " Wiosenna orkiestra"- z jakimi dźwiękami kojarzy Wam się wiosna? szybkimi, wolnymi, cichymi, głośnymi. Spróbujcie z dziećmi stworzyć orkiestrę przez wydobywanie dźwięków z przedmiotów codziennego użytku( gazety, pudełka, łyżki, pokrywki, folia, klocki, kredki itp.
  • "Zdrowe kanapki"- nawet codzienne zajęcie może być wspaniałą zabawą dla dziecka. Przygotujcie wspólnie zdrowe kanapki z warzywami przy okazji dzieląc ich nazwy na sylaby, układając krótkie zdania z nazwą warzywa, odgadnąć na jaką głoskę (literkę) zaczyna się ich nazwa.
  • Zabawy ruchowo- ortofoniczne- naśladujemy wspólnie z dzieckiem głosy zwierzątek: bocian, żabę, myszkę, pszczołę, pisklaka, itp.
  • Rysujemy ślimaki dowolnym przyborem (kredki, długopis, ołówek, kreda, paluszkiem zamoczonym w farbie itp.) na dowolnej płaszczyźnie
  • Możemy również zrobić ślimaka z gazety i bibuły lub samej gazety.
  • Trenując rączki, możecie wycinać kolorowe paski papieru z różnymi wzorami lub wycinać, ciąć gazety.

Zachęcamy do dzielenia się wytworami na facebooku -> https://www.facebook.com/PSnr2/ lub przesyłać na maile nauczycielek.