WITAJCIE KOCHANI

Pierwsze lata życia dziecka decydują o jego samodzielności, dojrzałości do nauki czytania, pisania, matematyki oraz efektywności tej nauki. Warunkiem niezbędnym do rozwoju dziecka jest więź z rodzicami gwarantująca poczucie bezpieczeństwa i zaspokojenie elementarnych potrzeb. Dlatego tak istotna jest rola rodziny. Rodzice są pierwszymi nauczycielami dzieci. Przedszkole jest instytucją wspomagającą rodziców w procesie wychowania i nauczania dzieci.
Sytuacja, w której się znajdujemy wymaga współpracy i cierpliwości. Systematycznie będziemy przygotowywali dla Was wskazówki i inspiracje do nauczania na odległość.

INSPIRACJE DO ZABAW W DOMU (oraz cele tych działań)

 • MYJCIE CZĘSTO RĘCE – kształtowanie codziennych nawyków higienicznych
 • Zróbcie kolorowe kanapki pełne witamin – kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, edukacja prozdrowotna, eksperymentowanie w kuchni
 • Wspólnie pokrójcie warzywa do przygotowywania zupy, sałatki jarzynowej, a przy tym utrwalcie nazwy warzyw, kolorów oraz usprawniajcie ręce / wspomaganie rozwoju małej motoryki / Dbajcie o bezpieczeństwo podczas działania.
 • 01.04.2020r. - Dzień Ptaków. Zróbcie „Ptaka – Dziwaka”; wykorzystując różne formy ekspresji artystycznej (malarstwo, rzeźba, forma przestrzenna...), materiały (tektura, folia, farby, klej, kolorowe papiery...) oraz własną wyobraźnię. Cel: rozwijanie twórczej aktywności, doskonalenie umiejętności wyrażenia się przez sztukę, rozbudzanie wyobraźni i kreatywnego myślenia.
 • 02.04.2020r. - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU – ubieramy się na niebiesko
 • 02.04.2020r. - Dzień Książki dla dzieci – edukacja czytelnicza. Porozmawiajcie o sposobach zapobiegania chorobom na podstawie doświadczeń dzieci i opowiadań np.:
 • „Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele” - Hanny Łochockiej
  ◦ „O wirusie, który miał koronę...”. Czytajcie dzieciom 20 minut dziennie codziennie: baśnie, bajeczki, opowiadania, wiersze, legendy i różne książeczki
 • Narysujcie, namalujcie, wyklejcie, wytnijcie, ulepcie z plasteliny... np. „Koronawirusa”, „Warzywa” i „Wróbelka Elemelka” lub co tylko chcecie... . Ważne, żeby rozwijać zdolności plastyczne dzieci, stworzyć możliwości do rozwoju umiejętności manualnych i motoryki małej.
 • Wspólnie śpiewajcie piosenki i tańczcie przy nich wg własnych pomysłów – rozwijajcie wyobraźnię muzyczną, poczucie rytmu i ekspresję ruchową.
 • Piosenka „Jarzynowa gimnastyka” - Centrum Uśmiechu
 • Piosenka „Koronawirus (Covid-19)” - Monika Kluza
 • Piosenka „Ptak Nijaki” - muzyka i słowa: Jacek Skubikowski
 • Nauczcie się wierszyka o warzywach i owocach - rozwijanie pamięci słuchowej u dzieci.

Jedz owoce i jarzyny
w nich mieszkają witaminy.
Kto je sobie lekceważy
musi chodzić do lekarzy
Pamiętajcie, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa. Zachęcamy do dzielenia się tym jak wspólnie działacie. Zróbcie zdjęcie i pokażcie nam jakie są efekty Waszej pracy oraz zabawy. Do kontaktu z nami wykorzystujcie:

 • stronę przedszkola na Facebooku
 • konwersację grupową na messengerze – Kubusie Puchatki :-)
 • e-mail do nauczyciela – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – galeria prac dzieci
 • kontakt telefoniczny (sms) – 505 824 327

Czekamy na Was

Wszyscy uczymy się w tych trudnych czasach różnych umiejętności. Bądźmy razem i wspierajmy się nawzajem. Zostańmy w domu. Kochamy Was.