ŚWIĘTA, ŚWIĘTA BIJĄ DZWONY

Dzień dobry kochane Maleństwa!
Przed nami dwutygodniowa przerwa, która szybko minie i wkrótce znowu się spotkamy i będziemy
wspólnie wesoło się bawić. A tymczasem mamy dla Was propozycje zajęć, w których na pewno pomogą
Wam rodzice.
Drodzy Rodzice, zapraszamy do wspólnych działań. W kolejnym tygodniu aktywność dzięcięca związana
będzie ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Oto propozycje do zabaw z dzieckiem:

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA BIJĄ DZWONY
1. "Wielkanocne zwyczaje" – rozmawiamy z dzieckiem o świątecznych przygotowaniach, o tym co nas czeka w najbliższym czasie, zapoznajemy ze słowem "tradycja". Dbamy o to, by dziecko aktywnie uczestniczyło w świątecznych przygotowaniach. Wyznaczamy drobne prace porządkowe, włączamy do pomocy w kuchni, rozmawiamy i wspólnie spędzamy czas.
2. "Moja palemka" – zabawa plastyczna. Zapoznajemy dziecko ze zwyczajem święcenia palm. Wspólnie wykonujemy palmę z bibuły i patyczka, bądź innych używanych zwyczajowo, dostępnych materiałów.
3. "Świąteczne porządki" – ćwiczenia logopedyczne. Zapraszamy dziecko do zabawy, w której języczek zamienia się w miotełkę i "wymiata kurze, zbiera pajęczyny, myje okno, maluje ściany i sufity...". W której buzia zamienia się w pralkę i burczy, i brzęczy, i wiruje. Wszystko zależy od naszej pomysłowości...
4. "Wielkanocny koszyczek" – zabawy matematyczne. Podczas przygotowania święconki bawimy się z dzieckiem w przeliczanie produktów, w nazywanie ich, możemy nazwy dzielić na sylaby.
5. "Wielkanocne jaja"- po zabawie plastycznej w malowanie i ozdabianie jajek, możemy się pobawić w ich przeliczanie, łączenie w pary, segregowanie według kolorów, bądź wzorów.
6. "Stroiki" – zabawa plastyczno- techniczna. Spróbujmy wspólnie wykonać wielkanocny, wiosenny stroik, który ozdobi świąteczny stół.
7. "Wiosenne wyścigi" – korzystając z pogody, jak najwięcej czasu spędzamy wspólnie na świeżym powietrzu, organizując dziecku różnorodne zabawy ruchowe.
8. Wielkanoc – materiały dydaktyczne dla przedszkolaka - panimonia.pl/2021/03/28/wielkanoc-materialy-dydaktyczne-dla-przedszkolaka/

Szanowni Rodzice, bardzo prosimy o zdjęcia, filmiki, nagrania, które przesyłajcie na nasze adresy
mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Życzymy wszystkim spokojnych, zdrowych świąt, odpoczynku i radości!
Pozdrawiamy!
Pani Asia i Pani Magda