WSPÓLNE CZYTANIE U „KUBUSIÓW PUCHATKÓW”

29.10.2019r. Mamusia Gabrysi pokazała „Kubusiom Puchatkom” jakie książki wspólnie z córkami wypożyczyła w Bibliotece Miejskiej w Szklarskiej Porębie. Gabrysia pokazała swoim koleżankom i kolegom Kartę Biblioteczną z kotem.
Do wspólnego czytania wybraliśmy książkę pt. „Jestem kotem” G. Bernstein.
Okazało się, że Lew, Gepard, Puma, Pantera, Tygrys są kotami podobnie jak mały kotek Felek. Dowiedzieliśmy się, że chociaż różnimy się od siebie, to zawsze można znaleźć coś co nas łączy. Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie za czas poświęcony na czytanie dzieciom oraz zainspirowanie ich do rysowania i zabaw w kotki. Kochani Rodzice! Wszystkich zapraszamy do udziału w Projekcie dla dzieci w wieku 3-6 lat „Z KSIĄŻKĄ NA START”. Wspólne czytanie jest jedną z najpiękniejszych czynności, jakie dorośli mogą wykonywać wspólnie z dziećmi. Życzymy Wam, żeby wspólne czytanie stało się jednym z najważniejszych wspomnień z dzieciństwa Waszych pociech.

Na półkach mieszkają książeczki.
W książeczkach mieszkają bajeczki.
Opowiem o nich wam,
bo wszystkie dobrze znam.
[…]
A kiedy się dziecko zasłucha,
to wróżki mu szepczą do ucha.
Pokochaj bajek świat na wiele lat.

WIELKANOCNE TRADYCJE

15.04.2019r. spotkaliśmy się z Panią Pauliną – Mamusią Ali, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Wysłuchaliśmy opowiadania M. Strzałkowskiej pt. „Wielkanoc”, przy którym utrwaliliśmy znajomość tradycji związanymi ze świętami wielkanocnymi. Wspólnie z Mamusią Ali wykonaliśmy pisanki. Śpiewaliśmy piosenki o wielkanocnych zajączkach i kolorowych pisankach. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za wzbogacenie naszych wiadomości na temat Wielkanocy oraz zainspirowanie nas do kreatywnego działania.
„KIEDY KOGOŚ SIĘ LUBI,
GDY SIĘ O KIMŚ PAMIĘTA,
MIŁO DAĆ MU PISANKĘ
W UPOMINKU NA ŚWIĘTA.”

Czyta mama Gabrysi dla Króliczków

8.10.2019 r. grupa Królików gościła u siebie Panią Monikę, mamusię Gabrysi. Pani Monika czytała dzieciom wesołe wierszyki z książeczki : 'Wiersze i wierszyki dla najmłodszych" autorstwa J .Brzechwy. Dzieci losowały z magicznego kuferka obrazki, które przedstawiały tytuł wierszyka, a później kolorowały je kolorowały. Serdecznie dziękujemy mamusi Gabrysi za piękne czytanie, za zachęcanie dzieci do czytelnictwa oraz słodkości. Czekamy na następne spotkanie.

Czytanie u „ Kubusiów Puchatków’’

5.04.2019r. spotkaliśmy się z Mamusią Michała R., żeby wspólnie świętować DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI. Pani Ola przeczytała nam bajeczne opowiadanie pt. „Herkules”. Przenieśliśmy się na górę Olimp, gdzie urodził się Herkules syn Zeusa. Prześledziliśmy przygody Herkulesa od dzieciństwa do dorosłości. Okazało się, że miał on ponadludzką siłę, ale również zaradność i żelazne nerwy. Dowiedzieliśmy się, że do dzisiaj Herkules jest stawiany za wzór. Chociaż nie mamy takiej siły jak on, to możemy rozwijać w sobie takie cechy jak wytrwałość, szybkość w działaniu oraz bohaterstwo i oddanie wobec przyjaciół. Zainspirowani przeczytaną opowieścią o mitycznym bohaterze narysowaliśmy to co zapamiętaliśmy. Bardzo dziękujemy Pani Oli za czas poświęcony nam na czytanie oraz wspólną zabawę.

Czyta mama Hani

5 czerwca mama Hani miała wolny dzień postanowiła go spędzić z dziećmi z grupy „Króliki”. Pani Ola wybrała się z nami na podwórko. Podziwiała prace dzieci, które rysowały kolorową kredą tylko na sześciu kostkach. Bawiła się z nami na placu zabaw. W ciszy poobiedniej przeczytała nam wybrane wiersze o porach roku E. Szelburg – Zarembiny. Bardzo dziękujemy Pani Oli za odwiedziny.

Czyta babcia Szymona - p. Danusia

Maluszki niedawno odwiedziła Babcia Szymona Pani Danusia. Przeczytała nam bajkę, którą sama dostała jako mała dziewczynka także mieliśmy swojego rodzaju powrót do przeszłości. Poznaliśmy historie Kozy Kłamczuchy, która często oszukiwała. Porozmawialiśmy na temat tego czy ładnie jest kłamać i jakie mogą być tego konsekwencje. Dzieci wiedziały, że oszukiwanie innych nie jest dobre i nie należy tego robić. Oprócz lekcji prawidłowego zachowania był również czas na dobrą zabawę, wspólne tańce i słodkie co nieco. Bardzo dziękujemy Pani Danusi za odwiedziny.