Próbna ewakuacja

16.09.20 - Alarm - czyli próbna ewakuacja w przedszkolu w dbałości o bezpieczeństwo przedszkolaków. Dnia 16 września zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji dzieci i pracowników z budynków przedszkola. O organizacji ewakuacji poinformowano wcześniej Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Akcja odbywała się pod czujnym okiem druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarskiej Porębie. Celem tego działania było nabycie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz owej ewakuacji. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Dziękujemy M. Wylęgale prezesowi OSP Szklarska Poręba oraz pozostałym strażakom za okazaną pomoc i współpracę.

Spotkanie z Policjantką - Bezpieczny przedszkolak

10.09.20 - Odwiedziła na pani Policjantka i przypomniała przedszkolakom jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Wybierając się na spacer przy drodze warto mieć odblaski i nie schodzić z chodnika, w żadnym wypadku nie rozmawiać z obcymi, a na pewno nie zaczepiać obcych zwierząt. Dziękujemy Pani Policjantce! I do zobaczenia!

Dzień Kropki

15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci obejrzały filmik animowany The Dot opowiadający o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie. I nasze przedszkolaki tak spędziły dzień na zabawach twórczych.

Wakacje, ahoj!

Lato ah to Ty, chociaż pogoda w kratkę nasze przedszkolaki wcale się nie nudzą. Miło mija im czas na wędrówkach, poznawaniu leśnych ścieżek, których w około przedszkola wiele. Maszerują z plecakiem w dalsze okolice, bo przecież ruch to zdrowie, a przyroda zachwyca. Nie tylko nad nogami pracują, ale ręce też pracują tworząc różne prace plastyczne i zabawki. Dni długie więc dzieci korzystają jak najdłużej.