Pierwszy Dzień Lata - Króliki, Maleństwa

21.06 Maleństwa i Króliki przywitały Pierwszy Dzień Lata zawodami sportowo-przyrodniczymi na leśnej polanie. Na początek nastąpiła rozgrzewka. Potem w grupach : toczenie piłki dołem i podawanie górą, rzut piłką w kręgle, slalom, dmuchane balonów i zabawy z chustą animacyjną. Dzieci rzucały szyszkami do celu, tworzyły leśne obrazki, szukały długich i krótkich patyków, budowały szałas. Wesoło nam tam było, bo przecież las to wspaniałe środowisko do wspólnych zabaw i rekreacji jak również obserwacji przyrodniczych.

Pożegnanie Tygrysów

„Kart w kalendarzu było nie mało.
Codziennie jedną zdejmował czas.
I cóż powiecie? Ot, przeleciało.
Rok szkolny minął tak szybko nam.”

W dniu 18 czerwca nasze tygryski pożegnały przedszkole. Przez cztery kolejne lata, każdego dnia witały radośnie swoich przyjaciół i nas. Brały udział w uroczystościach, koncertach, spotkaniach, wydarzeniach, konkursach, wycieczkach i wędrówkach. Bawiły się i poznawały świat. Tygrysy wyruszają, właśnie ze stacji „Dziecięce sny” do „Najlepszego miejsca”. Życzymy
im, by pamiętali przedszkole jako to miejsce zabawy, przygody i miłości. Życzymy by dalsza ich droga była równie szczęśliwa i pełna przygód. W uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć rodziców i władze miasta. Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i serce włożone we współpracę z przedszkolem. Panu Burmistrzowi dziękujemy za miłe, serdeczne słowa. Tygrysom , za piękny występ, w który włożyły całe swoje serce. Szczęśliwej drogi i do zobaczenia!

Mistrzostwa Przedszkolaków

19 czerwca na Stadionie Miejskim odbyły się Mistrzostwa Przedszkolaków. Nasze przedszkolaki rywalizowały z PS1 i Balonik w różnych konkurencjach sportowych: tor przeszkód, jak najdalszy skok z wyznaczonego miejsca, toczenie piłki dołem, przejście tunelem, przeciąganie liny. Ćwiczyły przy tym sprawność ogólną oraz uczyły się zdrowej rywalizacji. Za swoje zaangażowanie i wytrwałość wszystkie dzieci otrzymały nagrody. Wszystkim należą się słowa uznania za chęć udziału w zawodach oraz taki wybór spędzania swojego czasu wolnego. Dziękujemy.

Bezpieczne wakacje - spotkanie z Policjantką

16.06 - Odwiedziła nas pani Małgosia, które jest dzielnicową. Przypomniała nam jak się zachować w czasie wakacji. Gdy jesteśmy w obcym miejscu napisać numer na ręce dziecka w przypadku zgubienia się. Co zrobić gdy spotkamy obcego psa lub kiedy jesteśmy nad wodą. Bardzo dziękujemy za przypomnienie o bezpieczeństwie.