DZIEŃ TEATRU – Gr. II i Gr. IV

26.03.2021r. Tygryski i Kubusie Puchatki z okazji Dnia Teatru obejrzały spektakl pt. „Mniam, mniam” w wykonaniu GRUPY T z Torunia. Dzieci dowiedziały się jakie mogą być skutki nieodpowiedniego odżywiania. Porozmawialiśmy również o ludziach pracujących w teatrze, np. aktor, reżyser, scenograf, rekwizytor, charakteryzator, kostiumograf, sufler. Wizyta w teatrze była doskonałą okazją, żeby wykonać gimnastykę buzi i języka oraz rozwijać wyobraźnię i zainteresowania artystyczne.

Teatr Cieni - Trzy Świnki - Maleństwa

W piątek 26.03.2021r. obchodziliśmy Dzień Teatru, korzystając z tej okazji
Maleństwa i Króliki spotkały się na przygotowanym spektaklu teatru cieni. Była to dla dzieci nowa forma przekazu, więc z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Przy okazji został zrealizowany kolejny punkt projektu edukacyjnego "Magiczna Moc Bajek", w którym bierze udział nasze przedszkole. Dzieci poznały znaczenie powiedzenia "strach ma wielkie oczy" i doszły do wniosku, że trzymając się razem łatwiej jest pokonać lęk i przezwyciężyć trudności.

Dzień Teatru - Króliki występują dla Maleństw

"Króliczki" i "Maleństwa" oglądały spektakl "Mniam" o zdrowym odżywianiu. Żeby zdrowym być potrzebny jest jeszcze ruch i śmiech. W radosnej atmosferze "Króliczki" przemieniały się w aktorów prezentując krótkie inscenizacje znanych bajek. A jakich bajek próbowały odgadnąć maluszki. Wielkie brawa dla małych aktorów. Odważnie występowali pięknie w przebraniach się prezentowali.

Światowy Dzień Zespołu Downa

23.03- To właśnie dzisiaj obchodzi się Światowy Dzień Zespołu Downa. Wszystkie przedszkolaki i pracownicy przedszkola brały udział w akcji poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, a najlepiej nie do pary. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa.