LICZYMY Z PIERWSZAKAMI

Odwiedziny w klasie I SP nr 1 to rzecz niebywale łatwa ( 15.XI. 2019r. ). Mijamy ich klasę codziennie w drodze na stołówkę. Miło nam było odwiedzić naszych absolwentów. Widać , że mają się dobrze i są dzielnymi uczniami. Pokazali nam ciekawe zabawy związane z przeliczaniem miesięcy, pór roku i dni tygodnia. Było wesoło i przyjaźnie. Dziękujemy pierwszakom i mówimy do zobaczenia!

DZIEŃ PRAW DZIECKA (GR. I i II)

20.11.2019r. obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Święto to miało na celu upamiętnienie uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka. Zaprezentowano dzieciom Prawa Dziecka wg Janusza Korczaka- prekursora walki o prawa najmłodszych, działacza społecznego, lektora, pedagoga, pisarza. W atmosferze i życzliwości starsze i młodsze dzieci wspólnie bawiły się przy różnych piosenkach.
„Mam prawo ze swoją rodziną być
w swoim kraju godnie, bezpiecznie żyć
i mieć swoje miejsce, by w nim schronić się
a gdy zachoruję, by ktoś leczył mnie.
Dzieci swoje prawa mają,
teraz wszyscy je poznają.”

TYGRYSKI W SP NR 5

Jesienna wizyta w SP nr 5 za nami ( 15.11.2019r. ). Odwiedziliśmy klasę I, nasi absolwenci są już po pasowaniu i mają się świetnie. Dowiedzieliśmy się co nieco o szkolnych zasadach oraz o umiejętnościach pierwszaka. W szkolnej świetlicy prowadziliśmy ciekawe rozmowy podjadając małe co nieco. Przewodnikiem po szkole była pani Dorotka R.. Dziękujemy i Do Zobaczenia!

Dzień Jeża - Króliki

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża i chociaż wtedy jeże już śpią, to i tak warto o nich pamiętać. Dlaczego? Bo to bardzo sympatyczne i pożyteczne zwierzątka, które należy chronić. Wszystkiego, co najważniejsze o kłujących zwierzakach, Króliki dowiedziały się podczas zajęć. Razem z Jeżykiem Jerzym liczyły, ćwiczyły, rysowały, poznawały literki, rozwiązywały zagadki. A na koniec wykonały swojego małego jeżyka z masy solnej. Wszystkim jeżom życzymy spokojnego zimowego snu!