Dzień Muzyki

1.10.2021 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Muzyki. W tym dniu łączyliśmy różne formy ekspresji wyrażając przeżycia i nastroje związane z treścią utworów muzycznych. Poznaliśmy nazwy i brzmienia niektórych instrumentów muzycznych.

„Szczęśliwi ci, co mają w sercu muzykę
i uśmiech na ustach.”
Franz Schubert

Wizyta w OSP

29.09 Tygryski i Króliki wybrały się na wycieczkę do OSP aby przekonać się jak wygląda trudna praca strażaka. W trakcie spotkania dzieci oglądały sprzęt pożarniczy. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły nr telefonów 998 i 112. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu, przejście przez wóz strażacki oraz "własnoręcznie gaszenie pożaru". Pan Leszek na koniec włączył sygnały, których strażacy używają do gaszenia pożarów. Serdecznie dziękujemy Pani Leszkowi za umożliwienie poznania zawodu strażaka z bliska.

Teatr Lalek

30.09 Teatr lalek " Wszędobylski" w spektaklu- " W zamku króla"

Święto Pieczonego Ziemniaka

24.09.21 - Pieczony ziemniak U nas impreza nie byle jaka. Dzìsiaj święto pieczonego ziemniaka. Najpierw na rozgrzewkę zabawy muzyczno ruchowe. Potem dowiedzieliśmy się skąd wzięły się ziemniaki. A ziemniaczki zabawy się z nami w chowanego. Znalezione ziemniaki dzieci zanosiło sprytnie na łyżce. I stworzyły piękny jesienny chodnik z ziemniaczanych stempli. Po zabawach nikogo nie ominął poczęstunek z pieczonych ziemniaków. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie stempli.